luni, 4 aprilie 2016

REZUMAT VIDEO GOLURI: Steaua Bucureşti - ASA Tîrgu-Mureş 2-1. Liga 1, etapa a 5-a, play-off, 03.04.2016

rezumat video goluri Steaua ASA Tirgu-Mures 2-1 rezumat video complet FC Steaua Bucuresti ASA Tirgu Mures National Arena Bucuresti rezultat final steaua asa targu mures 3 aprilie 2016 playoff liga 1 highlights steaua vs asa targu-mures youtube toate golurile partidei de aseara Steaua ASA Targu Mures 2-1 03.04.2016 etapa 5 play-off liga 1 au marcat adi popa ivan gonzalez autogol brandan penalty
Adi Popa a inscris primul gol al Stelei in partida cu Tg-Mures din etapa 5, Liga 1, play-off

F.C. Steaua Bucureşti a învins pe A.S.A. Tîrgu-Mureş, scor 2-1, într-un meci disputat duminică pe Arena Naţională din Bucureşti, contând pentru etapa a cincea a play-off-ului Ligii Întâi la fotbal. Golurile partidei de aseară au fost marcate de Adi Popa (Steaua), Ivan Gonzalez (A.S.A. Tîrgu-Mureş, autogol) şi Brandan (A.S.A., penalti).

Steaua - ASA Tg.-Mures 2-1 ● Rezumat video complet, goluri ● Play-Off ● 2016

by Sports4you (YouTube), 3 apr. 2016

Victorie cu emotii pentru campioni!

Campionii Romaniei au revenit pe prima pozitie a clasamentului dupa victoria cu 2-1 impotriva celor de la ASA Tirgu-Mures, de duminica seara.
Adrian Popa a deschis scorul in minutul 40, executandu-l pe Stancioiu dupa o pasa excelenta a lui Nicolae Stanciu. De altfel, in prima parte, ros-albastrii au ratat ocazii importante de a inscrie prin Enache, Varela, Bawab si Nicolae Stanciu.
Repriza a doua a inceput mai echilibrat, iar oaspetii au egalat din penalty, prin Brandan (62), dupa ce Rapa, intrat in locul lui Bawab, l-a doborat in careu pe Ramiro Costa, intr-un duel in careu. Steaua a continuat, insa, sa preseze si, dupa introducerile lui Kharja si Tade, a marcat golul victoriei in minutul 84, cand Ivan Gonzalez a deviat in propria poarta sutul puternic al lui Nicolae Stanciu.
Pentru ros-albastri urmeaza derby-ul cu FC DINAMO BUCURESTI, de duminica viitoare, care se va disputa tot pe National Arena Bucharest - Romania. Biletele pentru meciul impotriva eternilor rivali sunt disponibile online pe www.biletesteaua.ro.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a meciului:
FC STEAUA BUCURESTI - ASA TIRGU-MURES 2-1 (1-0)
Au marcat: Adrian Popa 40, Gonzalez - autogol 84/ Brandan 62
FC Steaua: Nita - Enache (Tade 72'), Varela, Tamas, Tosca - Pintilii, Bourceanu (Kharja 65') - Adrian Popa, Nicolae Stanciu, Hamroun - Bawab (Rapa 51')
Antrenor: Laurentiu Reghecampf
ASA Tg. Mures: Stancioiu - G. Matei, I. Gonzalez, M. Constantin, Brandan (Bus 79')- Borza, Gorobsov, Muresan, Voiculet - Tucudean, Costa
Antrenor: George Ciorceri
Cartonase galbene: Pintilii 10, Tamas 54, Rapa 61/ Matei 17, Gonzalez 54, Stancioiu 57, Bus 87, Constantin 89
Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad); arbitri asistenti: Octavian Sovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitri asistenti aditionali: Marian Balaci (Drobeta-Turnu Severin), Horatiu Mircea Fesnic (Cluj-Napoca); arbitru de rezerva: Iulian Radu (Bucuresti)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucuresti) — CCA, Romulus Chihaia (Bucuresti) — LPF

Video rezumat complet, Steaua - ASA Târgu Mureș 2-1, autogol decisiv al lui Ivan Gonzalez: