vineri, 21 august 2015

REZUMAT VIDEO: Simona Halep - Andrea Petkovic 4-6, 6-4, 6-2 (Cincinnati 2015, optimi). Reacţia Simonei Halep după victoria cu Petkovic

YOUTUBE REZUMAT VIDEO Simona Halep vs Andrea Petkovic 4-6 6-4 6-2 Cincinnati Open 2015 optimi joi noapte 20 august 2015.21.08. vineri dimineata video youtube halep vs petkovic cincinatti 2015 video youtube rezumatul partidei simonei halep cu nemtoaica wta highlights simona halep vs andrea petkovic cincinatti hd 2015 third round Simona reactia lui halep dupa victoria cu petkovic meciul Halep vs Andrea Petkovic Highlights HD CINCINNATI Open 2015 Western & Southern Open Highlights Simona Halep vs Andrea Petkovic 4-6 6-4 6-2 2015 Western & Southern Open Third Round Simona Halep vs Andrea Petkovic WTA Highlights
Simona Halep s-a calificat în sferturi la Cincinnati. Foto: Getty Images/ Sursa: Dolce Sport

Simona Halep, locul 3 mondial, a învins-o pe Andrea Petkovic (Germania), locul 17 WTA, în optimile de finală ale turneului de la Cincinnati, joi, 20 august 2015. Machidoanca a câştigat în trei seturi, scor 4-6, 6-4, 6-2, după un meci spectaculos care a durat două ore şi patruzeci de minute.
În sferturile de finală, Halep o va avea ca adversară pe rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova (34 WTA). Partida va fi transmisă în direct pe Dolce Sport 1, sâmbătă dimineaţă, nu înainte de 3:30, ora României. Constănţeanca îşi continuă astfel drumul spre locul doi în clasamentul celor mai bune jucătoare de tenis.
Reacţia Simonei Halep după victoria senzaţională cu Petkovic: "A fost foarte dificil, nici nu ştiu cum am câştigat. Sunt foarte obosită, dar am vrut cu adevărat să câştig acest meci. Am luptat până la final şi sunt bucuroasă că am fost concentrată până la sfârşit. Poate că am vorbit prea mult cu mine însămi pe teren, dar mâine voi fi mai tăcută", a declarat Simona, potrivit ProSport.Ro.
Felicitări, Simona Halep! Mult succes în meciul următor!

2015 Western & Southern Open Third Round. Simona Halep vs Andrea Petkovic. WTA Highlights