duminică, 2 august 2015

REZUMAT VIDEO. FC Botoşani - FC Steaua Bucureşti, 0-1 (Etapa a 4-a, Liga 1, 1 august 2015)

Botosani Steaua 0-1 REZUMAT VIDEO GOL 1 august 2015 FC Botosani FC Steaua Bucuresti 0-1 Liga 1 etapa a 4-a golul lui Gabi Iancu lovitura libera minutul 2 rezumatul complet al partidei botosani steaua 0-1 liga intai fotbal divizia a 2015 aseara video rezumat meciul botosani steaua 0-1 Mirel Radoi: Iancu nu pleaca de la Steaua! golul superb marcat de gabriel iancu youtube video 01.08.2015 mirel radoi antrenorul stelei rezumat botosani fcsb 0-1 stadionul municipal din botosani golul stelei gabi iancu minutul doi
Botosani - Steaua 0-1 / Foto Facebook Steaua Bucuresti / Liga 1, 01.08.2015

F.C. Steaua Bucureşti a învins în deplasare pe F.C. Botoşani, scor 1-0, într-un meci de fotbal contând pentru etapa a patra din Liga Întâi, disputat sâmbătă seară, 1 august 2015. Unicul gol al partidei jucate pe Stadionul Municipal din Botoşani a fost marcat de către Gabriel Iancu în minutul 2, din lovitură liberă.

FC Botosani - FC Steaua Bucuresti 0-1. Rezumat video (Liga 1) 2015

Rezumat complet FC Botosani - Steaua Bucuresti - Liga 1 - Etapa 4 - 2015. Gol marcat de Gabriel Iancu! by S TV (YouTube), 1 aug. 2015

Iancu redevine decisiv pentru campioni!

Steaua s-a impus cu 1-0 in deplasarea de la Botosani, victorie in urma careia a urcat pe prima treapta a clasamentului Ligii 1. Gabriel Iancu a inscris superb, in minutul 2, din lovitura libera si a fost unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren, demonstrand ca atunci cand este ambitionat poate face partide excelente. De partea cealalta, gazdele au aratat un ritm foarte bun si au pus presiune pe campionii Romaniei, demonstrand ca merita sa faca parte din randul echipelor care se lupta pentru pozitiile care vor duce in play-off.
Ros-albastrii vor reveni duminica dupa-amiaza la Bucuresti, acolo unde vor incepe sa pregateasca returul cu Partizan Belgrad, de miercurea viitoare, cand elevii lui Mirel Radoi sunt obligati sa castige sau sa obtina un egal cu goluri pentru a se califica in play-off-ul UEFA Champions League.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei de la Botosani:
FC BOTOSANI - FC STEAUA 0-1 (0-1)
A marcat Iancu (2)
FC Botosani: Plesca – Dimitrov, Ngadeu, Cucu, Acsinte – R. Costin, Vasvari (Cabrera '46), Croitoru – Martinus (Brata '60), Roman, Batin (Patache '79).
Antrenor: Leo Grozavu.
FC Steaua: Cojocaru – Rapa, Carp, Tosca, Guilherme – Tahar, Neagu (Muniru '64) – Iancu, Enceanu (Tarnovan '78), Gradinaru (Tade '60) – Tudorie.
Director sportiv: Mirel Radoi.
Cartonase galbene: Vasvari '20, Martinus '59 / Tahar '26, Neagu '29, Rapa '34,Cojocaru '42, Carp '82, Muniru '86.
Arbitri: Alexandru Tudor - Sebastian Eugen Gheorghe, Florin Paunescu - Dan Grigore Botescu.
Observatori: Ionel Popa, Bogdan Constantin Buhus.