marți, 24 iunie 2014

REZUMAT VIDEO. Brazilia - Camerun 4-1. CM 2014

Brazilia - Camerun 4-1 / Brazilia câștigă grupa A și întâlnește Chile în ”optimi”

Brazilia a obținut a doua victorie la CM, 4-1 contra Camerunului, la Brasilia, astfel că a câștigat grupa A, urmând a întâlni Chile în ”optimi”. Totuși, nici această victorie nu a fost lipsită de controverse, întrucât golul al treilea a fost marcat din ofsaid, informează Ştirile TVR.
Neymar a reușit a doua ”dublă” la acest turneu final ('17, '34), după cea din primul meci, contra Croației, Fred ('49) a punctat din ofsaid, iar Fernandinho ('84) a închis tabela, în timp ce camerunezii au sperat la un rezultat bun după ce Joel Matip ('26) reușea egalarea.
Astfel, camerunezii se opresc în faza grupelor, la CM, în cea de-a șasea ediție, din cele șapte la care au fost prezenți, după turneele din 1982, 1994, 1998, 2002 și 2010. În 1990, aceștia au ajuns în ”sferturi”, unde au fost învinși în prelungiri de Anglia.
Vezi mai mult, inclusiv rezumatul video al meciului comentat în limba română, pe Ştirile TVR.ro.

Brazil vs Cameroon 4-1. World Cup 23.06.2014. All Goals & Highlights